Przystań Psychologiczna Tel. +48 533 300 999

Grupy dla młodzieży

Grupa terapeutyczna dla młodzieży

Dla kogo?

Zajęcia

Grupa terapeutyczna daje uczestnikom możliwość przyjrzenia się swoim odczuciom, zachowaniom, myślom oraz stwarza szansę poznania siebie i odkrycia podobieństw pomiędzy uczestnikami. Tym samym obniża się poczucie osamotnienia, wyobcowania, zagrożenia. Przy wsparciu terapeutów i jasnych zasadach obowiązujących w grupie zapewniany jest wysoki poziom bezpieczeństwa, co sprzyja mówieniu o tym co wstydliwie, trudne, niejasne i budowaniu relacji interpersonalnych.

Do udziału w naszej grupie zapraszamy osoby, które:

są nieśmiałe, czują się samotne lub nierozumiane

są w trudnej sytuacji rodzinnej, przeżywają kryzys związany np. z rozwodem rodziców

mają obniżony nastrój, odczuwają dużo lęku;

mają trudności w relacjach, w odnalezieniu się w grupie rówieśniczej;

przeżywają problemy w szkole (spadek motywacji do nauki, trudności w relacjach z nauczycielami i rówieśnikami)

 

Program zajęć ukierunkowany jest na indywidualne potrzeby uczestników, bazując na ich mocnych stronach, aktualnym stanie psychofizycznym, jak i trudnościach, które poznajemy na poprzedzającej dołączenie do grupy konsultacji z Państwem oraz Państwa dzieckiem. Spotkanie takie umożliwi poznanie osoby prowadzącej, a także wspólne ustalenie, czy terapia grupowa to odpowiednia formy pomocy. Osoby zainteresowane udziałem w grupie (uczestnik wraz z rodzicami) zapraszamy na spotkania konsultacyjne z psychoterapeutą prowadzącym. Cena 50-minutowej konsultacji to 100 zł. 

W proces psychoterapii młodzieży często włączeni są rodzice. Podczas trwania grupy będą odbywać się spotkania Akademii Świadomego Rodzica. Zajęcia te mają charakter warsztatowy i są ukierunkowane na wsparcie pracy nastolatków. Być może po konsultacji będziesz potrzebował również wsparcia w postaci terapii rodzicielskiej czy terapii rodzin

Prowadzący:

Sebastian Sikora,

Psycholog

Spotkania stacjonarne

Kontakt

Napisz do nas, a zrobimy wszystko, aby Ci pomóc

Odpisujemy na każdą wiadomość, odbieramy każdy telefon i oddzwaniamy na każde połączenie. To wszystko w trosce o naszych klientów i nie tylko. Dbamy o płynny przepływ informacji, a to wszystko w przyjaznej i ciepłej atmosferze.

Przekonaj się o tym i podejmij kontakt!

Zapisz się