Przystań Psychologiczna Tel. 533 300 999

Grupy dla młodzieży

Grupa terapeutyczna dla młodzieży

Dla kogo?

Zajęcia

Grupa terapeutyczna daje uczestnikom możliwość przyjrzenia się swoim odczuciom, zachowaniom, myślom oraz stwarza szansę poznania siebie i odkrycia podobieństw pomiędzy uczestnikami. Tym samym obniża się poczucie osamotnienia, wyobcowania, zagrożenia. Przy wsparciu terapeutów i jasnych zasadach obowiązujących w grupie zapewniany jest wysoki poziom bezpieczeństwa, co sprzyja mówieniu o tym co wstydliwie, trudne, niejasne i budowaniu relacji interpersonalnych.

Do udziału w naszej grupie zapraszamy osoby, które:

są nieśmiałe, czują się samotne lub nierozumiane

są w trudnej sytuacji rodzinnej, przeżywają kryzys związany np. z rozwodem rodziców

mają obniżony nastrój, odczuwają dużo lęku;

mają trudności w relacjach, w odnalezieniu się w grupie rówieśniczej;

przeżywają problemy w szkole (spadek motywacji do nauki, trudności w relacjach z nauczycielami i rówieśnikami)

 

Program zajęć ukierunkowany jest na indywidualne potrzeby uczestników, bazując na ich mocnych stronach, aktualnym stanie psychofizycznym, jak i trudnościach, które poznajemy na poprzedzającej dołączenie do grupy konsultacji z Państwem oraz Państwa dzieckiem. Spotkanie takie umożliwi poznanie osoby prowadzącej, a także wspólne ustalenie, czy terapia grupowa to odpowiednia formy pomocy. Osoby zainteresowane udziałem w grupie (uczestnik wraz z rodzicami) zapraszamy na spotkania konsultacyjne z psychoterapeutą prowadzącym. Cena 50-minutowej konsultacji to 100 zł. 

W proces psychoterapii młodzieży często włączeni są rodzice. Podczas trwania grupy będą odbywać się spotkania Akademii Świadomego Rodzica. Zajęcia te mają charakter warsztatowy i są ukierunkowane na wsparcie pracy nastolatków. Być może po konsultacji będziesz potrzebował również wsparcia w postaci terapii rodzicielskiej czy terapii rodzin

Spotkania stacjonarne

Kontakt

Napisz do nas, a zrobimy wszystko, aby Ci pomóc

Odpisujemy na każdą wiadomość, odbieramy każdy telefon i oddzwaniamy na każde połączenie. To wszystko w trosce o naszych klientów i nie tylko. Dbamy o płynny przepływ informacji, a to wszystko w przyjaznej i ciepłej atmosferze.

Przekonaj się o tym i podejmij kontakt!

Zapisz się