Przystań Psychologiczna Tel. 533 300 999

Natalia Wójtowicz

Specjalizacje:

  • Indywidualna psychoterapia dzieci i młodzieży,
  • Trening Umiejętności Społecznych,
  • Indywidualny Trening Umiejętności Społecznych
  • Prowadzenie warsztatów psychoedukacyjnych,
  • Prowadzenie szkoleń dla kadry pedagogicznej,

Psycholog dzieci i młodzieży – ukończyła Psychologię na Uniwersytecie SWPS Humanistycznospołecznym w Warszawie. Obecnie w trakcie drugiego roku całościowego 4 letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży stworzonego przez Ośrodek Regeneracja oraz Laboratorium Psychoedukacji, przygotowującym do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Psychologicznego. Jest certyfikowanym trenerem TUS. Ukończyła również wiele szkoleń, wśród nich  “Zachowania agresywne u dzieci – praca z trudnym uczniem” oraz “Koncentracja uwagi i uważności dziecka z elementami jogi dla dzieci”.

W swojej pracy zajmuje się niskim poczuciem własnej wartości oraz sprawczości, pracuję z dziećmi i młodzieżą mającym poczucie niedopasowania, niezrozumienia, a także samotności czy też inności. Bliska jest mi praca z dziećmi doświadczającymi bullyingu i przemocy rówieśniczej, a także agresywnymi wobec rówieśników. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji oraz cały czas doszkalam się, aby udoskonalać warsztat pracy oraz pogłębiać swoją wiedzę.

Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas pracy woluntarystycznej w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale onkologii dziecięcej oraz w Fundacji  “Przyjaciółka”, gdzie wspierała rozwój, samopoczucie dzieci przebywających w rodzinach zastępczych, udzielała wtedy również pomocy opiekunom sprawującymi nad nimi pieczę. Od wielu lat jeździ na obozy psychologiczne oraz terapeutyczne jako wychowawca, a także kierownik. Twórczyni “Teatru emocji” , czyli zajęć stworzonych z myślą o dzieciach nieśmiałych oraz nieufnych, gdzie za pomocą technik psychodramy dzieci mogą wyrazić siebie oraz swoje emocje. Pracowała również w przedszkolu integracyjnym. Wielokrotnie również współpracowała podczas badań naukowych, m.in. była asystentką przy badaniu finansowanym przez NCN “Długoterminowy trening muzyczny a umiejętność czytania u dzieci w wieku wczesnoszkolnym”.

W Fundacji Terapeutycznej oprócz zajęć indywidualnych oraz grupowych dla dzieci i młodzieży prowadzi wiele warsztatów i szkoleń o charakterze psychoedukacyjnym (również dla dorosłych). W swojej pracy kieruje się przede wszystkim indywidualnym podejściem. Stara się przełożyć psychologiczne treści na praktyczne wskazówki, które tak “po ludzku” da się zastosować. Prywatnie fanka bajek, gier planszowych oraz gotowania.

Czas pracy:

  • poniedziałek: 16.00-21.00