Przystań Psychologiczna Tel. 533 300 999

Dorota Szewczuk

Specjalizacje:

  • terapia krótkoterminowa (TSR) osób dorosłych,
  • terapia krótkoterminowa (TSR) dzieci i młodzieży,
  • terapia krótkoterminowa (TSR) w j. angielskim,
  • psycholog sportu,
  • coaching,
  • biofeedback HRV,
  • relaksacja

Psycholog, psycholog sportu, dyplomowany Coach oraz certyfikowany Coach w podejściu Zen Coachingu. Ukończyła psychologię oraz studia podyplomowe z psychologii sportu – w nurcie sportu pozytywnego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Absolwentka studiów podyplomowych Coaching Profesjonalny w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończyła Studium Trenera Zmiany oraz Coaching Grupowy i Zespołowy w Szkole NOVO. Ukończyła również roczny Trening Zen Coachingu. Odbyła szkolenie I oraz II stopnia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, ukończyła szkolenie metodą Kids Skills. Dam radę! Jestem z Ciebie dumny! (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach). Aktualnie w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP), Sekcji Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach, Sekcji Psychologii Sportu oraz European Federation of Sport Psychology (FEPSAC), European Network of Young Specialists in Sport Psychology (ENYSSP) – europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego specjalistów w dziedzinie psychologii sportu. Regularnie uczestniczy w licznych szkoleniach, kursach, warsztatach i konferencjach w kraju i za granicą poszerzając swoją wiedzę i rozwijając warsztat pracy. Dba o standardy i jakość swojej pracy poprzez poddawanie swoich działań systematycznej superwizji. Pracuje zgodnie z Kodeksem Etyczno – Zawodowym Psychologów PTP.

Doświadczenie zawodowe zdobywała odbywając staże m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Oddziale Dziennym oraz Oddziale Całodobowym Kliniki Nerwic Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania w Warszawie oraz w Klinice Psychologiczno-Psychiatrycznej PsychoMedic w Warszawie.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Pomaga osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, zmagają się ze stresem, mają trudności w relacjach z innymi ludźmi oraz z radzeniem sobie z własnymi emocjami. Wspiera klientów w przezwyciężaniu trudności, poszerzaniu świadomości oraz w poszukiwaniu nowych możliwości i rozwiązań. W pracy najważniejsza jest dla niej relacja oparta na akceptacji, szacunku i zaufaniu. Lubi ludzi.

Jako psycholog sportu posiada doświadczenie w pracy z zawodnikami zarówno sportów indywidualnych jak i drużynowych. Pracuje z zawodnikami m. in. nad prawidłową komunikacją, budowaniem pewności siebie, zwiększaniem koncentracji uwagi, zarządzaniem emocjami, radzeniem sobie ze stresem oraz innymi aspektami wpływającymi na poziom optymalizacji przygotowania mentalnego w sporcie. W swojej pracy kieruje się podejściem pozytywnego zaangażowania w sport. Wykorzystuje m.in. biofeedback HRV, trening wyobrażeniowy, trening koncentracji, relaksację oraz mindfulness.

Konsultacje prowadzone w języku polskim oraz angielskim.

Czas pracy:

  • piątki: 18:00-21:00