Przystań Psychologiczna Tel. 533 300 999

Wakacje dla dzieci

Intensywny Trening Umiejętności Społecznych

Na czym polega?

Intensywny Trening Umiejętności Społecznych to wzmożone zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych, które odbywają się w naszych placówkach regularnie raz w tygodniu w semestrze zimowym oraz letnim. Zajęcia iTUS odbywają się przez 2 tygodnie od poniedziałku do piątku. Warsztaty iTUS są uzupełnieniem i przedłużeniem TUS semestralnego oraz doskonałym przygotowaniem do zbliżającego się roku szkolnego.

TUS intensywny jest to cykl 10 spotkań, trwających 2h

Zajęcia iTUS są dla dzieci w wieku 7-9, 10-12 lat. Zajęcia grupowe są skierowane do dzieci wysokofunkcjonujących, nie posiadających żadnej diagnozy, jak również do dzieci z diagnozą ZA, ADHD, agresywnych, nieśmiałych, mających trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z rówieśnikami i dorosłymi, przestrzeganiem norm społecznych, adaptacją do nowych sytuacji.
I turnus: 15.07 - 29.07 2024r.
II turnus: 22.07- 26.07.2024r.

Celem zajęć jest:

porozumiewania się w trudnych i konfliktowych sytuacjach za pośrednictwem komunikatu JA

poznanie metod zastępowania zachowań agresywnych

umiejętność współpracy w grupie

nauka rozpoznawania emocji oraz potrzeb swoich i innych osób

metody radzenia sobie z emocjami

nauka pozytywnego myślenia i kształtowania poczucia własnej wartości

odreagowanie napięć emocjonalnych zwłaszcza powstałych podczas przymusowej izolacji

nauka postawy asertywnej

Dlaczego my?

min. 3 osoby dorosłe na grupie (główny prowadzący i ko-terapeuci)

małe grupy (do 8 osób)

mamy 11-letnie doświadczenie w pracy terapeutycznej

wydajemy zaświadczenie uczestnictwa w zajęciach TUS

zajęcia stacjonarne, NIE on-line tu w Warszawie

Jak to wygląda?

Przed przystąpieniem do grupy potrzebna jest konsultacja z trenerem prowadzącym grupę. Program zajęć ukierunkowany jest na indywidualne potrzeby uczestników, bazując na ich mocnych stronach, aktualnym stanie psychofizycznym, jak i trudnościach, które poznajemy na poprzedzającej dołączenie do grupy konsultacji z Państwem oraz Państwa dzieckiem. Cena 50-minutowej konsultacji to 100 zł.

Cennik

Intensywnego Treningu Umiejętności Społecznych:

Cena: 900 zł (tydzień)/1600 zł (2 tygodnie)

Obecnie prowadzimy zapisy na okres wakacyjny.

Prowadzący:

Absolwent kierunku Psychologia na specjalnościach: Psychologia Rozwojowa, Wychowawcza i Rodziny oraz Psychologia Pracy i Stresu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Certyfikowany terapeuta Treningu Umiejętności Społecznych oraz Treningu Zastępowania Agresjipedagog, oligofrenopedagog. Ukończył szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieżCentrum Terapii Poznawczo-Behawioralnejoraz terapii behawioralnej w Polskim Stowarzyszeniu Terapii Behawioralnej w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy wychowawczej i terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą oraz rodzinami. Doświadczenie zdobywał przede wszystkim na oddziałach terapeutycznych Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10 w Warszawie (placówka dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju), Ośrodkach Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Aktualnie pracuje w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, prowadzi zajęcia z TUS, Akademię Rodzica oraz psychoterapie indywidualną w poradniach psychologicznych. Pracuje w oparciu o podejście poznawczo-behawioralne oraz systemowe.

• psycholog (absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie),
• psychoterapeuta poznawczo-behawioralny dzieci i młodzieży (ukończył szkolenie w CTPB)
• w trakcie szkolenia z psychoterapii osób dorosłych (CBT EDU),
• certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych i Treningu Zastępowania Agresji
• wieloletni psychoterapeuta dzieci i młodzieży, a także par i rodzin, pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz systemowym,
• prowadzi kurs na Trenera Umiejętności Społecznych w Szkole TUS – wykłada, koordynuje praktyki, superwizuje studentów prowadzących terapię wspomagającą,
• autor książki “Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół”,
• swoją prace poddaje regularnej superwizji.
 

Zapisz się

Zapraszamy do zapisów na Intensywny Trening Umiejętności Społecznych w okresie wakacyjnym oraz nowy cykl zajęć TUS, który rozpocznie się na przełomie września i października. Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą półkolonii terapeutyczno-sportowych w placówce na Ursynowie.