Najczęściej zadawane pytania

1. W jakich godzinach pracuje dany terapeuta?

Przystań Psychologiczna oferuje pomoc 6 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-21.00 i w soboty od 9:00 do 15:30.

Aby uzyskać dokładne godziny pracy danego terapeuty prosimy o kontakt pod numerami telefonów: (22) 300 9 400 lub 533 300 999.

2. Czy pracujemy w soboty i niedziele?

Przychodnia Przystań Psychologiczna jest czynna w soboty w godzinach 9:00 -15:30. W niedzielę jest nieczynne.

3. Czy jesteśmy placówką prywatną, czy też otrzymujemy dofinansowywanie od NFZ?

Jesteśmy prywatną placówką, nie otrzymujemy dofinansowania z NFZ-u.

4. Czy mamy kontakt do placówek  bezpłatnych, jak je otrzymać?

Dysponujemy listą bezpłatnych ośrodków.W przypadku gdy z jakiś powodów zdecydują się Państwo na korzystanie z pomocy Państwowej Służby Zdrowia, terapeuta prowadzący bądź Panie prowadzące recepcję będą mogli pomóc, udostępniając listę bezpłatnych ośrodków.

5. Czy można płacić kartą?

Na chwilę obecną przyjmujemy zapłaty w formie gotówki, w wyjątkowych sytuacjach również drogą przelewu internetowego.

6. Jak się dostać do Przystani Psychologicznej?

Przystań Psychologiczna znajduje się na Pl. Konstytucji 6/42.Wejście do przychodni znajduje się od ulicy Pięknej. Jadąc tramwajem od strony Centrum należy przejść na lewą stronę. Jadąc od strony Mokotowa należy przejść na prawą stronę i udać się w kierunku ulicy Pięknej, po prawej strony zobaczą Państwo bramę wjazdową kutą z żelaza oraz wejście dla pieszych z domofonem. Na domofonie należy wybrać nr 42

7. Ile kosztuje psychoterapia par?

Spotkanie terapeutyczne par kosztuje 190-210 zł i trwa 90min, jeżeli terapeuta zdecyduje o konieczności spotkania indywidualnego z którąś z osób z pary, wtedy sesja indywidualna to koszt 140-160 zł (spotkanie 50 minutowe.)

8. Czy moje dane osobowe są wykorzystywane do innych celów niż Przystaniowe?

Nie. Państwa dane potrzebne są nam jedynie w celu możliwości skontaktowania się z Państwem.

9. Czy są jakieś formy rabatu dla stałych Klientów?

Staramy się dla Państwa zachować jak najkorzystniejsze ceny usług, zachowując cenę podstawową na rozsądnym poziomie. Wyróżniamy się na stołecznym rynku wysoką jakością świadczonej pomocy przy jednoczesnym zachowaniu jednych z najniższych cen na rynku Warszawskim. Chcemy aby Państwo byli wygrani - biorąc pod uwagę jakość usługi oraz jej koszt - na każdej wizycie a nie tylko na niektórych. 
Nasze zniżki skierowane są przede wszystkim do rodziców dzieci uczęszczających na Trening Umiejętności Społecznych. Oferujemy 50% zniżki na Trening Umiejętności Rodzicielskich, 10% zniażki na kolejny semestr zajęć oraz 10% na sesje rodzicielskie lub indywidualne.
Na rok 2018 zaplanowaliśmy również dla Państwa cykl bezpłatnych wykładów dotyczących rodzicielstwa. 

10. Poproszę o więcej informacji o danym terapeucie?

W celu uzyskania większej ilość informacji o danym specjaliście prosimy o zajrzenie do zakładki Zespół. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. 

11. W jaki sposób można się zapisać na wizytę?

Spotkanie możecie Państwo umówić bezpośrednio w naszej przychodni, drogą telefoniczną, drogą mailową, bądź też samodzielnie poprzez zapisy online. 

12. Czy muszę się przygotować do wizyty (dokumenty, opinie, historie poprzednich wizyt, itp.)?

Jeżeli dysponujecie Państwo dokumentacją (również medyczną), która mogłaby być pomocna w spotkaniu, prosimy o jej zabranie.

13. Jaki jest dokładny cennik spotkań grupowych?

Grupa osób uzależnionych 100,00 zł za każde 2 godzinne spotkanie (płatność z góry za cały miesiąc).

Grupa osób współuzależnionych 60,00 zł za każde 2 godzinne spotkanie (płatność z góry za cały miesiąc).

Grupa dla dorosłych 60,00 zł za każde spotkanie 2 godzinne (płatność z góry za cały miesiąc).

Grupa dla dzieci 60,00 zł za każde spotkanie 1,5 godzinne (płatność z góry za cały miesiąc). 

14. Gdzie mogę znaleźć daty spotkań zajęć prowadzonych w grupach?

Informację o terminach w jakich prowadzona jest dana grupa, otrzymują Państwo podczas zapisu na kwalifikacje. Szczegółowy plan zajęć otrzymają Państwo drogą mailową po ustaleniu go z prowadzącym.

15. Czy mogę mieć stały termin wizyt?

Oczywiście. Zapisów mogą Państwo dokonywać na określony czas, warto z góry poinformować recepcję o ilości zaplanowanych spotkań z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w grafiku danego specjalisty.

16. Jakie są zasady kwalifikacji do grup dla dzieci i dorosłych?

Kwalifikacje mają charakter krótkiego wywiadu, który ma na celu stwierdzenie, czy dana grupa będzie korzystna dla uczestnika. Państwu dają możliwość zapoznania się z terapeutą prowadzącym, zadania pytań dotyczących grupy oraz ułatwienia podjęcia decyzji o uczestnictwie, bądź rezygnacji.

17. Jak wyglądają spotkania grup: tematyka, forma prowadzenia zajęć, czy mają charakter warsztatów, czy też wykładów, kto je prowadzi?

Każda z grup ma swój własny cel, zasady, formę pomocy. Część grup ma charakter warsztatów lub ćwiczeń, inne w większej mierze oparte są na aktywności uczestników. Jeżeli są Państwo zainteresowani daną grupą, zapraszamy do zapoznania się jej opisem w zakładce GRUPY.

18. Czy w każdej chwili mogę dołączyć do grupy?

Dołączenie do grupy która już ruszyła, możliwe jest tylko i wyłącznie w przypadku grupy dla osób uzależnionych oraz współuzależnionych.

19. Czy trzeba, i w jakim celu podpisuję zgodę na przetwarzanie danych osobowych podczas rejestracji?

Zgodę na przetwarzanie danych osobowych podpisujecie Państwo tylko i wyłącznie w celu umożliwienia nam skontaktowania się z Państwem. Do żadnych innych celów dane osobowe nie są wykorzystywane.