Konsultacje wychowawcze

Będąc rodzicami nierzadko spotykamy się z trudnymi sytuacjami życiowymi i rodzinnymi, z którymi ciężko sobie poradzić mając na uwadze dobro naszych dzieci. Oferujemy profesjonalną wsparcie psychologiczne dla rodziców, mających trudności wychowawcze lub potrzebujących skonsultowania się ze specjalistą.

Konsultacje są formą poradnictwa psychologicznego i wychowawczego a nie oddziaływaniem terapeutycznym. Prowadzimy również psychoedukację dla rodziców posiadających dzieci z diagnozą zaburzeń zachowania i rozwoju. Każdego klienta i każdą rodzinną sytuację, traktujemy indywidualnie. Konsultacje mogą obejmować parę, rodzica z dzieckiem lub odbywać się indywidualnie lub formie spotkań grupowych Akademii Świadomego Rodzica. 

Kiedy potrzebna jest konsultacja?

  • kiedy Twoje dziecko opuściło się w szkole, przestało się uczyć lub chodzić do szkoły
  • kiedy Ty lub Twoje dziecko nie radzi sobie z agresją
  • kiedy Twoje dziecko jest wycofane, nie nawiązuje kontaktu z rówieśnikami i bliskimi
  • kiedy dziecko ma kontakt z używkami
  • kiedy Twoje dziecko jest wykluczone przez grupę rówieśniczą, również z powodu dobrych wyników w nauce
  • kiedy nie jesteś pewien jakie metody wychowawcze stosować
  • kiedy sposoby do których uciekałeś się do tej pory nie skutkują
  • kiedy znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej lub rodzinnej np. rozwód

Rodzicom niemowląt i małych dzieci, którzy poszukują porady wychowawczej lub przeżywają niepokój związany z narodzeniem się i wychowywaniem małego dziecka proponujemy konsultacje psychologiczne. W ramach konsultacji psychologicznych i wychowawczych dla rodziców można uzyskać wsparcie w rozwiązaniu trudnej sytuacji rodzicielskiej, wypracować wskazówki dotyczące możliwych form działania i rozważyć korzystne dla rodziców i dziecka rozwiązania trudnej sytuacji.

Czasem wystarczy nawet jedno, dwa spotkania, by uzyskać pomoc w bieżących sprawach. Często zdarza się jednak, że potrzeba kilku, a nawet kilkunastu spotkań, jeśli sytuacja jest bardziej złożona. Ustalamy to podczas pierwszej konsultacji.

Konsultacje wychowawcze prowadzą: